Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Як говорити про Голодомор?

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
Цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».
Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв.
Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду.
Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо.

Корисні тематичні посилання   

Відео
Відео із закликом 26 листопада 2022 року вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Свічка у вікні» (серія «Де б ти не був – вшануй» і ролик «Ти приніс мені яблуко»)
Завантажити у високій якості

Ролик «Голодомор 1932–1933. Помста за нашу свободу» англійською мовою [video «Holodomor of 1932–1933: a Revenge for Our Freedom»]
Дивитися за посиланням [to watch follow the link]

Відеоролик «Голодомор як відповідь на селянські повстання». Ролик розповідає про передумови та причини Голодомору 1932–1933 років.
Переглянути українською
Переглянути з субтитрами російською мовою
Переглянути з субтитрами англійською мовою
Завантажити ролики у високій якості

Розширене інтерв’ю з дослідником Голодомору Володимиром ТИЛІЩАКОМ про спротив українських селян колективізації на початку 1930-х років.
Дивіться за посиланням

Серія роликів «Незламні» про людей, які пережили Голодомор чи були його свідками й не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно.
Дивіться за посиланням

Серія роликів «Голодомор – помста за свободу»
Дивіться за посиланням

Відеоісторія «Чому Голодомор став можливим?»
Дивіться за посиланням

Книги та брошури
Брошура «Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні»
Завантажити

Брошура «Голодомор не зламав» [brochure «The Holodomor failed to break us»]
Завантажити
Download

Книга «Репресовані» щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні»
Це збірка щоденників та нотаток семи очевидців Голодомору, які зафіксували побачене, почуте та пережите.
Переглянути і завантажити електронну версію книги

Книга «Людяність у нелюдяний час» (2-ге видання) розповідає про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував.
Переглянути і завантажити електронну версію книги

Збірка спогадів Анастасії ЛИСОВЕЦЬ «Скажи про щасливе життя» [Testimony of the Holodomor by Anastasia Lysyvets «Speak of the Happy Life»]
Переглянути і завантажити електронну версію українською
Download

Книга Ірини РЕВИ «По той бік себе» – про соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій.
Переглянути і завантажити електронну версію книги

Книга «Пам’ять роду» – 16 історій родин, які пережили Голодомор 1932–1933 років.
Переглянути і завантажити електронну версію книги

Інтернет-банери
Проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди» розповідає про людей, які не мовчали про Голодомор.
Переглянути і завантажити

Проєкт «Голодомор не зламав» розповідає про людей, які пережили Голодомор і не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно. Вони зуміли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932–1933 роках і всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці тощо.
Переглянути і завантажити

Виставкові проєкти
«Спротив геноциду»

Побутує міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору 1932–1933 років. Виставка спростовує цей міф та розповідає про форми й методи спротиву, його розмах на основі архівних документів.
Стенди виставки для перегляду і завантаження
Каталог

«Україна 1932–1933. Геноцид голодом» розповідає для світової аудиторії історію Голодомору 1932–1933 років та чому він є геноцидом
Стенди виставки доступні за посиланням  українською, англійською, французькою, іспанською, португальською та німецькою мовами.
Брошура українською, англійською, іспанською, французькою, німецькою, арабською, грецькою