Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Андрушко Василь Климович

Андрушко Василь Климович
Vasyl Andrushko
Роки життя
15.04. 1938 – 28.04.2001
Вчене звання
доцент
Науковий ступінь
кандидат економічних наук
Почесне звання
Почесний доктор (DOCTOR HONOURIS CAUSA) Хмельницького університету управління та права
Нагороди

Заслужений працівник народної освіти України

 На початку 90-х років минулого століття з проголошенням незалежності України створилися умови, які сприяли формуванню вищих навчальних закладів, що стали альтернативними у єдиній системі вищої освіти, сформованої у Радянському Союзі. Відкриття Хмельницького університету управління та права на теренах нашого регіону було цілком логічним і відповідало нагальним потребам забезпечення Хмельниччини юристами вищої кваліфікації. 
Оцінивши ситуацію з кадрами юристів, кандидат економічних наук В.К. Андрушко у співпраці з кандидатом історичних наук Л.І. Чорним розпочали реалізацію надзвичайно сміливої ідеї – створення в регіоні вищого навчального закладу юридичного профілю. Одержимі своєю ідеєю, вони звернулися до Одеського відкритого університету з проханням про сприяння відкрити у м. Хмельницькому філіал університету. 6 липня 1992 року за наказом ректора В.О. Медведєва було створено Хмельницький філіал Одеського відкритого університету, а рішенням Хмельницької міської ради народних депутатів за №172-а від 16 липня 1992 року зареєстровано філіал Одеського відкритого університету (попередника нинішнього вищого навчального закладу).
Отож 21 вересня 1992 року відкрився Хмельницький філіал Одеського відкритого університету (тепер Хмельницький університет управління та права) – перший гуманітарний вищий навчальний заклад в обласному центрі, ініціаторами і засновниками якого стали вчені Поділля Василь Климович Андрушко та Леонтій Ілліч Чорний.
У квітні 1993 року Хмельницький філіал Одеського відкритого університету успішно пройшов перевірку експертної комісії. За рішенням колегії Міністерства освіти України від 23 червня 1993 року було затверджене рішення Міжгалузевої акредитаційної комісії про внесення Хмельницького філіалу Одеського інституту підприємництва та права (до 20 травня 1993 р. мав статус філіалу Одеського відкритого університету) до державного реєстру закладів освіти України з видачею права ліцензії на здійснення освітньої діяльності за третім рівнем акредитації за напрямками (спеціальностями) і ліцензованими обсягами прийому: правознавство – 75 осіб; економіка та управління виробництвом – 75 осіб.
Прагнучи до подальшої розбудови навчального закладу, В.К. Андрушко та Л.І. Чорний приймають надзвичайно відповідальне рішення - реорганізувати інститут у державний вищий навчальний заклад. Позиція керівництва інституту була підтримана обласною радою. 14 лютого 1995 року виконавчий комітет прийняв історичне рішення про створення на базі вузу, що мав статус приватного, першого державного гуманітарного вищого навчального закладу у м. Хмельницькому з одночасною передачею у спільну власність територіальних громад області всього майна і коштів, які були на рахунках філіалу. На Поділлі запрацював вищий навчальний заклад комунальної форми власності.
На клопотання обласної ради, обласної державної адміністрації, за погодженням з Міністерством освіти, Міністерством економіки, Міністерством фінансів та Міністерством праці Кабінет Міністрів України постановою від 4 серпня 1995 року № 606 створив Хмельницький інститут управління та права (зараз – Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова), врахувавши при цьому, що для відкриття навчального закладу не було потреби виділення коштів з державного бюджету. Так з ініціативи В.К. Андрушко та Л.І. Чорного територіальні громади області отримали вищий навчальний заклад на госпрозрахунковій основі з 25-відсотковим державним замовленням, а інститут отримав статус державного і був внесений до Державного реєстру вищих навчальних закладів України.

Освіта

1966 рік - Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут з відзнакою;
1972 рік - Вища партійна школа при ЦК Компартії України з відзнакою;
1976 рік - аспірантура кафедри політичної економії Української сільськогосподарської академії за спеціальністю політична економія. 

Біографія

Василь Климович народився 15 квітня 1939 року у селі Поляни Шепетівського району на Хмельниччині. У 1966 році закінчив з відзнакою Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, а в 1972-му – Вищу партійну школу при ЦК Компартії України також з відзнакою. Працював на партійній та державній роботі, займався науково-педагогічною діяльністю. У 1976 році закінчив аспірантуру Української сільськогосподарської академії, а у 1980 році захистив кандидатську дисертацію у Київському інституті народного господарства.
З жовтня 1995 року впродовж майже 6 років Василь Климович очолював Хмельницький інститут регіонального управління та права на посаді співдиректора (ректора) з питань загального керівництва інститутом. 
З 1976 по 1991 роки В.К. Андрушко був членом науково-методичної ради з питань масової економічної освіти Укрпрофради, з 1996 року – член Науково-методичної ради по роботі з кадрами Головдержслужби при Кабінеті Міністрів України.
У 1999 році за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України».
В. К. Андрушко брав активну участь у поширенні економічних знань серед студентів та населення. Як викладач виступав на 3-х Міжнародних конференціях, які проводились за програмою «ТАСІS», та 2-х Міжнародних семінарах.
25 червня 1998 року Василю Климовичу Андрушку присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної теорії та підприємництва Хмельницького інституту регіонального управління та права.
Рішенням Вченої ради від 29 грудня 2003 року В.К. Андрушку присвоєно звання почесного доктора університету (посмертно).
 

Наукова та виробнича діяльність

На науково-педагогічній роботі з 1975 року: консультант-методист з економічних проблем, заступник завідуючого, завідуючий будинком політосвіти. З 1983 року викладач економічної теорії Інституту підвищення кваліфікації вчителів. З 1990 по 1995 рік завідуючий суспільно-політичного центру, директор центру підвищення кваліфікації державних службовців. З 1995 року співдиректор з питань загального керівництва Хмельницького інституту регіонального управління та права.
 

Член науково-методичної ради з питань масової економічної освіти Укрпрофради (1976–1991), з 1996 року член науково-методичної ради по роботі з кадрами Головдержслужби при Кабінеті Міністрів України.

В.К. Андрушко стажувався на кафедрах менеджменту Федеральної академії державного управління при Міністерстві внутрішніх справ ФРН, в Коледжі Державної Служби (Об’єднане Королівство Великої Британії), Національній академії державного управління при Президентові України.

Академічні здобутки

Учасник 3 міжнародних конференцій і 2 міжнародних семінарів. Автор численних наукових і навчально-методичних публікацій.

Фотогалерея