Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Відділ з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності

Загальна інформація


  Відділ з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності науково-дослідної частини Хмельницького університету управління та права є структурним підрозділом науково-дослідної частини університету.
  На відділ покладається забезпечення здійснення науково-дослідної діяльності університету шляхом координування наукових заходів і підтримання тісних наукових й освітніх зв’язків із вітчизняними, зарубіжними та міжнародними організаціями.
  Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, “Про наукову та науково-технічну діяльність”, “Про наукову та науково-технічну експертизу”, “Про пріоритетні напрямки розвитку науки та техніки”, “Про інформацію”, “Про науково-технічну інформацію”, Положенням про державний вищий навчальний заклад, Переліком платних послуг, які можуть надаватись державними навчальними закладами, Статутом університету, Положенням про науково-дослідну частину університету, Положенням про відділ з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності науково-дослідної частини університету та іншими нормативно-правовими актами.

Працівники підрозділу

Данілова Анна Вікторівна

Данілова
ПІБ (англійською)
Посада
старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, фахівчиня І категорії відділу з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності, Голова ради молодих учених
Завдання діяльності відділу

Головними завданнями відділу є:
організаційне, методичне й консультативне забезпечення організації та проведення науково-дослідної діяльності в університеті;

налагодження та зміцнення співробітництва із вітчизняними, зарубіжними і міжнародними організаціями, які займаються науковими дослідженнями, шляхом ініціювання укладення договорів про співробітництво, встановлення прямих зв’язків із вищими навчальними закладами іноземних держав, міжнародними організаціями, фондами тощо;

участь у роботі із грантами та іншими інструментами залучення альтернативних джерел фінансування для досягнення мети діяльності відділу;

проведення спільно з кафедрами та іншими структурними підрозділами університету наукових досліджень з метою досягнення фундаментальних і прикладних результатів;

аналіз результатів наукових досліджень і відбір програм та проектів з метою їхнього подальшого впровадження;

координація діяльності з підготовки, розробки й організації випуску кафедрами й іншими структурними підрозділами університету науково-методичних матеріалів, збірників, коментарів, монографій та інших наукових робіт, в яких містяться результати наукових досліджень, що виконані у відділі чи за його участю;

надання інформаційних послуг, консультацій із наукових і науково-прикладних питань;

прийняття участі у грантах та інших заходах конкурсного характеру, у тому числі й міжнародних;

координація науково-дослідної роботи студентів;

організація наукових, науково-практичних конференцій, семінарів, “круглих столів” та інших наукових заходів (у тому числі, міжнародних), що проводяться на базі університету;

збір, обробка та узагальнення інформації про проведення наукових, науково- практичних конференцій, з’їздів, симпозіумів, семінарів, “круглих столів”, що проводяться іншими науково-дослідними закладами України та зарубіжжя, поширення цієї інформації серед структурних підрозділів університету та сприяння участі співробітників університету в цих заходах;

налагодження та підтримка зв’язків із освітніми, науковими і науково-дослідними центрами України й зарубіжжя;

участь у міжнародних освітніх та наукових програмах.

Зазначений перелік не є вичерпним. Відділ може здійснювати й інші види діяльності для досягнення мети його створення.

Членство в організаціях

Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова є членом:  
1.   Євразійської асоціації правничих шкіл та правників;
2.   NGO "ENGin".
3.   UACES (University Association for Contemporary European Studies)

Договори про співпрацю

Перелік Договорів про співпрацю завантажити тут

Міжнародне співробітництво

Гранти та міжнародні програми
 

Грантова діяльність
Гранти – це сукупність фінансових засобів, що надаються на безповоротній основі некомерційним організаціям або ж фізичним особам на реалізацію соціальних проектів, благодійних програм, проведення накових досліджень, навчання, підготовку кадрів та на інші суспільно корисні цілі з наступним звітом про їх використання на визначені цілі. Надання гранту визначається вимогами грантодавця та відбувається за підсумками проведення грантового конкурсу. Найчастіше виділення грантів відбувається в ході реалізації грантової програми. Грантова програма – план дій з організації цільового фінансування проектів грантозаявників.
З точки зору періодичності проведення грантові програми поділяються на:
– разові конкурси – програми грантів, які проводяться фондами один раз (як правило, вони спрямовані на досягнення певних цілей і завдань);
– циклічні конкурси – програми грантів, які повторюються через певні проміжки часу – один-два рази на рік;
– постійні конкурси – програми грантів, які не мають певних термінів подання заявок на фінансування. Проекти розглядаються за фактом їх надходження.
Важливою умовою реалізації грантових коштів є не лише потреба в розумінні специфіки певної проблеми, але і запропоновані варіанти її перспективного вирішення, очікувані результати та обґрунтування потреби в коштах.

На даний час існує багато видів грантів для науковців. Основними з них є:

Гранти на дослідження
1.   Гранти на дослідження – це гранти на отримання фінансування для проведення наукового дослідження або реалізацію проекту, керівником і виконавцем якого є одна й та ж людина. Гранти на дослідження бувають декількох типів: на підтримку досліджень по поточному місцю роботи, а також на фінансування короткострокових наукових візитів до зарубіжних дослідних центрів.

Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships (IF) – European Fellowships
Країна: Країни Європейського Союзу та асоційовані країни ЄС.
Установа-донор: Європейська комісія.
Терміни подачі: у вересні місяці щороку.
Мета гранту: проведення наукового дослідження в Європі чи одній з асоційованих країн протягом 1-2 років (передбачає можливість 3-6 місячного відрядження до ще однієї інституції в ЄС).
Цільова аудиторія: досвідчені науковці із захищеною дисертацією або ж щонайменше 4-річним досвідом повноцінної наукової діяльності.
Сума гранту: покриття проживання, транспортних витрат, витрат на членів родини, а також витрат на дослідження, нетворкінг та навчання стипендіата.
Посилання: https://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/actions/individual-fellowships_en.

ESPRIT Career Advancement for Postdocs
Країна: Австрія.
Установа-донор: Австрійський науковий фонд (FWF).
Терміни подачі: запуск програми квітень 2021 року.
Мета гранту: проведення незалежного наукового дослідження в Австрії протягом 36 місяців у ролі головного дослідника (PI). Передбачає залучення ментора з німецької установи.
Цільова аудиторія: постдоки із дисертацією, захищеною протягом останніх 5 років.
Сума гранту: зарплата відповідно до ставки головного дослідника, а також покриття проєктних витрат від 15,000 до 25,000 євро на рік.
Посилання: https://www.fwf.ac.at/en/research-funding/fwf-programmes/esprit-programme.

Humboldt Research Fellowship (Наукова стипендія Гумбольдта)
Країна: Німеччина.
Установа-донор: Фонд Олександра Гумбольда.
Терміни подачі: протягом року, але заздалегідь до кожного окремого засідання Відбірної Комісії, що зустрічається у березні, липні та листопаді місяці.
Мета гранту: проведення наукового дослідження в Німеччині протягом 6-24 місяців для постдоків та 6-18 для досвідчених науковців.
Цільова аудиторія: постдоки та досвідчені науковці.
Сума гранту: Місячна стипендія у розмірі 2,670 євро для постдоків та 3,170 євро для досвідчених науковців.
Посилання: https://www.humboldt-foundation.de/en/apply/sponsorship-programmes/humboldt-research-fellowship.

DAAD Research Stays for University Academics and Scientists
Країна: Німеччина.
Установа-донор: Німецька служба академічних обмінів (DAAD).
Терміни подачі: у червні та листопаді місяці щороку.
Мета гранту: проведення наукового дослідження у Німеччині від 1 до 3 місяців.
Цільова аудиторія: як молоді науковці (із захищеною дисертацією) на початку кар’єри, так і досвідчені науковці, що працюють в освітній та/чи науковій інституції.
Сума гранту: місячна стипендія у розмірі 2,000-2,150 євро (залежно від посади/ наукового звання) та покриття транспортних витрат.
Посилання: https://www2.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/en/21148-scholarship-database/?origin=17&status=5&subjectGrps=&daad=&q=&page=1&detail=50015456#prozess

Гранти на навчання
2.   Гранти на навчання (літні школи, зимові школи). Такі школи гармонійно поєднують інтенсивне навчання та активний відпочинок. Це і численні знайомства, і дружня атмосфера, і обмін досвідом. Навчання проходить за методом проєктів та включає інтерактивні лекції, практикуми, тренінги з командоутворення і творчого розв’язання проблем, пізнавальні екскурсії. Глибоке занурення в тему і неформальне спілкування з науковцями й експертами дає можливість за короткий час опанувати великий обсяг знань і навичок в обраній галузі. Участь в літніх школах або зимових школах – це, крім іншого, відмінна можливість поїздити по інших країнах і відточити вміння спілкуватись іноземною мовою.

          ЛІТНЯ ШКОЛА ЕНЕРГЕТИЧНОГО СПІВТОВАРИСТВА 2024
Літня школа Енергетичного співтовариства 2024 розпочинає прийом заявок. Вона пройде 20-27 липня 2024 року в Технічному університеті Молдови, розташованому в Кишиневі.
Ініціатива відкрита для осіб, які хочуть поглибити своє розуміння енергетичного переходу та формувати майбутнє енергетичного сектору. 
У літній школі можуть взяти участь:
•    магістри та аспіранти, які бажають розширити свої знання щодо енергетики;
•    дослідники різноманітних дисциплін, пов’язаних з енергетикою;
•    молоді спеціалісти, які працюють у державних установах, компаніях, науково-дослідницьких центрах, організаціях та інших енергетичних секторах.
Для громадян Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України участь у програмі безкоштовна.
Кінцевий термін подання заявок – 31 березня.
Посилання: https://www.energy-community.org/news/Energy-Community-News/2024/01/22.html


Гранти на стажування
3. Гранти на стажування дозволяють отримати хороший досвід практичної роботи як у закордонному університеті, так і в відомих компаніях або міжнародних організаціях. Вивчаючи досвід передових країн, аспіранти, докторанти, науково-педагогічні працівники підвищують рівень знань, освоюють новітні унікальні методи, набувають досвіду викладацької діяльності, отримують інформаційний обмін і розширюють наукові контакти.

Меморіальний фонд ім. Івана Коляски (JOHN KOLASKY MEMORIAL ENDOWMENT FUND)
Країна: Канада.
Терміни подачі: 01 березня щороку.
Тематика стажування: економіка, політичні науки, історія, право та суспільні науки. Щорічні стипендії аспірантам та науковцям із України для стажування в Альбертському університеті. Розмір стипендії – 2500$ –3000$.Тривалість стипендії – від 3 до 9 місяців.
Посилання: https://www.ualberta.ca/index.html

Тревел-гранти та гранти на поїздки
4. Тревел-гранти та гранти на поїздки, які дозволяють поїхати на престижну зарубіжну конференцію, покриваючи вартість проїзду і проживання в країні перебування. Залежно від конференції, гранти на поїздки можуть включати чи не включати покриття оргвнеску на участь в ній. Зазвичай тревел-гранти надаються самими організаторами конференції, або великими міжнародними об’єднаннями вчених на зразок SPIE.

КУРС МЕДІАМЕНДЖЕМЕНТУ ДЛЯ МОЛОДІ 
П'ятиденний інтенсив у Києві, який охоплюватиме різні сфери, включаючи розробку стратегії, адміністрування організації, редакційну політику, фандрайзинг, маркетинг, презентацію проектів, роботу із соціальними мережами, розробку веб-сайтів, кібербезпеку, управління персоналом та інших проривних складових. 
20-24 травня 2024, місто Київ 
Серед запрошених лекторів виконавчий директор “Української правди” Andrey Boborykin , засновник Prometheus Іван Примаченко, головна продюсерка новин “Суспільного мовлення” Khrystyna Havryliuk та спеціальні  редактори.  
Запрошуються заявники з усієї України віком від 18 до 25 років.  Кандидати повинні мати проектну ідею у сфері медіа. Проекти можуть бути найрізноманітніших форматів: від онлайн-медіа про відбудову до екологічного подкасту, від політичного YouTube-шоу до хабу з медіаграмотності для літніх людей, від друкованої газети для свого селища до тік-току про розпізнавання штучного інтелекту тощо.
Участь безкоштовна. Організатор покриє проїзд та забезпечить учасників проживанням і харчуванням в Києві під час участі на курсі. 10 студентів отримають персональне наставництво.
Подання заявок до 15 квітня 2024 року.
Посилання: https://docs.google.com/forms/d/1XsNq8xcuMRSBuMY7inb77X_Hief8AdJDVxtB-nhBGek/viewform?edit_requested=true 
 

Міжнародні гранти та конкурси
Міжнародний Вишеградський Фонд (The International Visegrad Fund – ІVF).
Детальніша інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-konkurs-spilnih-ukrayinsko-litovskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2022-2023-roki?fbclid=IwAR32kV_EVZ2rSkrQF9DF8LFOinTnzVteUhLgGpL1tRf5-l_Sgcvmb_5W060&utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=249836722.

Європейський науковий фонд (European Science Foundation).
Детальніша інформація за посиланням: http://www.esf.org.

Міжнародний Фонд «Відродження».
Детальніша інформація за посиланням: https://www.irf.ua.

Каталог можливостей House of Europe.
Детальніша інформація за посиланням: https://houseofeurope.org.ua/opportunities?utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=248503303.

Міжнародні короткотермінові програми 2021 Національної школи управління Франції (ENA).
Детальніша інформація за посиланням: http://academy.gov.ua/pages/dop/36/files/0bf4355d-b18e-4057-acaa-a18d4c878fdc.pdf.

Додаткові інформаційні ресурси для пошуку грантів
Українські інформаційні ресурси:
Ресурсного центру «Гурт». Детальніша інформація за посиланням: https://gurt.org.ua.
Інформаційного порталу некомерційних організацій України «Громадський простір». Детальніша інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/about/.
«Велика ідея». Детальніша інформація за посиланням: https://biggggidea.com/opportunities/.

Зарубіжні ресурси з фандрайзингу:
European Foundation Centre (EFC) – Міжнародна асоціація суспільних та корпоративних донорів. Детальніша інформація за посиланням: https://www.efc.be
Міжнародний портал про філантропію. Детальніша інформація за посиланням: https://candid.org/?fcref=lr.

Реалізовані грантові проєкти

Консультаційний хаб для внутрішньо переміщених осіб «Допомога поруч»


Культурно-розважальний центр для ВПО «Рідні незнайомці»


ПОЧАТОК РЕАЛІЗАЦІЇ ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ КУЛЬТУРНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ВПО «РІДНІ НЕЗНАЙОМЦІ»
Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова спільно з громадською організацією «Молодіжне товариство Хмельниччини» в рамках реалізації грантового проєкту «Створення антикризових хабів для ОГС», що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та за підтримки громадської організації «Заходи» запроваджує функціонування Культурно-розважального центру для ВПО «Рідні незнайомці». Метою проєкту є підвищення рівня соціальної інтеграційної спроможності внутрішньо переміщених осіб до життя в місті Хмельницькому шляхом проведення культурних та розважальних заходів. Реалізація проекту також спрямована на підвищення рівня престижу творчості українських митців та патріотизму в громаді, покращення якості дозвілля внутрішньо переміщених осіб, підвищення рівня залученості внутрішньо переміщенїх осіб у суспільному житті територіальної громади, зростання довіри і взаємодопомоги в суспільстві.
Впровадження цього проєкту відбувається у рамках проєкту «Створення антикризових хабів для ОГС», що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та за підтримки ГО «Заходи».


ПРОВЕДЕННЯ ТВОРЧОГО ВЕЧОРА «УКРАЇНІЗАЦІЯ» В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ КУЛЬТУРНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ВПО «РІДНІ НЕЗНАЙОМЦІ»
9 грудня 2022 року в рамках реалізації грантового проєкту Культурно-розважальний центр для ВПО «Рідні незнайомці» представниками центру було проведено творчий вечір «Українізація» який був спрямований на презентацію талановитих молодих авторів та музикантів, а також актуалізацію української творчості як невід'ємної частини культурної сфери. Метою заходу стало залучення молоді України до соціальної активності та участі в громадському житті українського суспільства. Переконані, що культура і творчість є невід'ємною складовою національної ідентичності та є основою для розвитку сильної, толерантної та свідомої країни. Кожен учасник вирізнявся своєю талановитістю та оригінальним підходом до вираження своїх ідеї. На заході також обговорювались питання, пов'язані з підтримкою молодих талантів, створенням сприятливих умов для розвитку їхніх здібностей, а також сприянням мистецькому обміну та співпраці.
Щиро дякуємо усім учасникам заходу, ваша енергія допомагає розвивати культурне середовище та надихає до втілення нових творчих ідей.
Впровадження цього проєкту відбувається за підтримки ГО «Заходи», та реалізується у рамках проєкту «Створення антикризових хабів для ОГС», що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).


ПРОВЕДЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-РОЛЬОВОЇ ГРИ «МАФІЯ» в РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ КУЛЬТУРНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ВПО «РІДНІ НЕЗНАЙОМЦІ» 
В рамках реалізації грантового проєкту Культурно-розважальний центр для ВПО «Рідні незнайомці», представниками центру з метою розвитку дидактичного, аналітичного та критичного мислення в умовах різноманітних ситуацій, 7 грудня 2022 року було проведено інтелектуально-рольову гру «Мафія». Гра, яка добре відома своєю популярністю, не залишила байдужими жодного з учасників. Розділені на команди гравці боролись за перемогу, розкриваючи таємниці та знаходячи логічні зв'язки для виявлення злочинних схем. Проведення заходу не тільки дало змогу позмагатись у цікавих інтелектуальних випробуваннях, але й сприяло налагодженню комунікаційних зв'язків та дружніх стосунків серед учасників.
Впровадження цього проєкту відбувається за підтримки ГО «Заходи», та реалізується у рамках проєкту «Створення антикризових хабів для ОГС», що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).


ВЕЧІР НАСТІЛЬНИХ ІГОР В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ  УЛЬТУРНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ВПО «РІДНІ НЕЗНАЙОМЦІ»

2 грудня 2022 року в рамках реалізації грантового проєкту Культурно-розважальний центр для ВПО «Рідні незнайомці» було проведено вечір настільних ігор. Учасники заходу мали змогу об’єднатися за колом інтересів та проявити себе. Гра «Дженга» випробовувала нервову стійкість та логічне мислення учасників, гра «Гострі язики» заохочувала творчий підхід та вміння переконливо аргументувати, гра «Уно» тестувала їхню винахідливість та
стратегічне мислення, а гра «Капіталіст» навчила гравців планувати свої дії, розуміти фінансові ризики та брати відповідальність за свої рішення. Також захід сприяв встановленню та розвитку нових комунікативних та дружніх зв'язків між учасниками.
Щиро дякуємо усім за активну участь та дружню атмосферу!
Впровадження цього проєкту відбувається за підтримки ГО «Заходи», та реалізується у рамках проєкту «Створення антикризових хабів для ОГС», що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID)